• Klasy 1-3 z wizytą w PGE „Giganty Mocy”

• "Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż – zapamiętam. Pozwól wziąć udział, a… wzbudzisz we mnie pragnienie." - ta myśl Konfucjusza realizowana jest  w centrum nauki i muzeum interaktywnym w Bełchatowie. Zobaczyć i dotknąć, usłyszeć i poczuć: pod tymi hasłami rozwija się cała metodologia ekspozycyjna wystawy PGE Giganty Mocy. Pobudzanie wszystkich zmysłów wyzwala w dzieciach poczucie wolności, swobody i komfortu, a co za tym idzie, wspomaga łatwiejsze przyswajanie trudnej tematyki i skomplikowanych informacji. Zajęcia edukacyjne w których brały udział dzieci  odkryły  przed nimi jednak nie tylko świat nauki, ale również bogactwo górniczych tradycji. Jak wygląda górniczy mundur? Co mówią nam kolory pióropuszy na górniczych czakach, albo kiedy "lis" staje się górnikiem? To pytania, na które znalazły  odpowiedź nasze  dzieci  z klas 1-3.

• Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Siatkowej chłopców.

• W dniu 16.12.2021 w hali sportowej w Moszczenicy odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Siatkowej chłopców (rocznik młodszy). Podczas zmagań sportowych rozgrywanych w systemie „każdy z każdym” nasi chłopcy wywalczyli  III miejsce.
            Lista zawodników: kl. V - Pytel Nikodem, Wrona Karol, kl. VI-  Kacprzak Krzysztof,  Mogieła Norbert,  Sońta Hubert, Szczepanik Jakub, Tuchowski Adrian, Składowski Piotr, Wlazło Patryk , kl. VII -  Owczarek Wiktor. Gratulujemy!!!

• Konkurs plastyczny „Wiem, co zrobić!”

• Wiktoria Szymanowska i Mateusz Andrych z kl.3 zdobyli wyróżnienia w konkursie plastycznym „Wiem co robić”, organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Tryb. , Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej, Komendę Miejską Policji oraz Nadleśnictwo Piotrków. Komisja Konkursowa składająca się z przedstawicieli tych instytucji oceniła ok. 150 prac. Wyłoniono laureatów i wyróżnionych, którym w piątek wręczono nagrody. Zwycięzcom gratulowali: Starosta Powiatu Piotr Wojtysiak oraz Wicestarosta Dariusz Magacz, Zastępca Komendanta Miejskiego PSP bryg. Jan Mielczarek i mł. bryg. Wojciech Pawlikowski, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Policji w Piotrkowie Tryb. asp. sztab. Tomasz Pałubski, Starszy Strażnik Leśny z Nadleśnictwa Piotrków Rafał Taranowski oraz gościnnie Posłowie na Sejm RP Grzegorz Lorek i Grzegorz Wojciechowski. My również gratulujemy wyróżnionym !!

• Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Siatkowej dziewcząt

• W dniu 10.12.2021 w hali sportowej w Moszczenicy odbyły się Powiatowe Mistrzostwa w Piłce Siatkowej dziewcząt (rocznik 2009 i młodsze). Podczas zmagań sportowych nasze dziewczęta zajęły II miejsce. Lista zawodników: kl. V - Rajkowska Oliwia, Szychta Oliwia,  kl. VI Bogusławska Lena ,Owczarek Wioletta, Rój Agata, Sójka Paulina,  kl. VII- Andrych Martyna, Połomska Julia, Wyrębska  Amelia. Gratulujemy!!

• Gminne Mistrzostwa w Piłce Siatkowej

• W dniu 03.12.2021 w hali sportowej wolborskiej podstawówki odbyły się Gminne Mistrzostwa w Piłce Siatkowej chłopców i dziewcząt (rocznik 2009 i młodsi). Podczas zmagań sportowych chłopcy i dziewczęta z naszej szkoły  zajęli I miejsca.
            Lista zawodników:  kl.V Pytel Nikodem, Rajkowska Oliwia, Szychta Oliwia, Wrona Karol,
            kl.VI Bogusławska Lena, Kacprzak Krzysztof, Mogieła Norbert, Owczarek Wioletta, Rój Agata, Sońta Hubert, Sójka Paulina, Szczepanik Jakub, Tuchowski Adrian, Wlazło Patryk,
            kl.VII Andrych Martyna, Owczarek Wiktor, Połomska Julia, Wójcik Jan, Wyrębska  Amelia.
            Gratulujemy!!!

• Nowy Samorząd Uczniowski

• Anna Jaśkowska nową przewodniczącą samorządu uczniowskiego!
            W działaniach wspierał ją będzie zastępca  Aleksander Klewin oraz członkowie: Adriana Przybył, Lena Bogusławska i Emilia Kiszczak.
            Wybory do samorządu uczniowskiego odbyły się 2 grudnia.  Udział w nich wzięło 114 uczniów, nauczycieli i pracowników obsługowo – administracyjnych.
            Nad prawidłowym przebiegiem głosowania czuwała komisja w składzie: przewodniczący Kacper Koch z kl. 8, zastępca Bartosz Szymanowski z kl. 7, oraz członkowie: Krzysztof Kacprzak z kl. 6, Martyna Lech z kl. 5 i Maja Szychta z kl. 4.  Mężem zaufania podczas wyborów była Magdalena Gajda z klasy 8.
            Po raz trzeci z rzędu opiekunem  samorządu uczniowskiego została p. Agata Jaworska.
            Przed samorządem wiele wyzwań… tak więc do dzieła!!!

• Andrzejki – 2021

• Tegoroczne Andrzejki udało nam się spędzić w  Stadninie Ogierów w Bogusławicach. Było ognisko z pysznymi kiełbaskami, zwiedzanie stadniny oraz przejażdżki wozami. Mimo zimna panowała gorąca atmosfera. Tańcom i zabawom wokół ogniska nie było końca. Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie wesołej imprezy.