• SEZON SPORTOWY 2023/2024 SZS ROZPOCZĘTY

• W czwartek 21 września 2023r. w Wolborzu odbyły się Mistrzostwa Powiatowe w Indywidualnych Biegach Przełajowych Dziewcząt i Chłopców, które rozpoczęły sezon sportowy 2023/2024 Szkolnych Związków Sportowych. W zawodach uczestniczyło ogółem 312 uczniów, w tym 39 to reprezentacja naszej szkoły. W kategorii dziewcząt z rocznika 2011 i młodszych najlepiej na 1000 m. pobiegła Sophia Walak (kl.VI), zajmując 26 miejsce w grupie 72 biegających, w kategorii dziewcząt z rocznika 2009-2010 najlepsze - 43 miejsce na 1000 m., w grupie 69 startujących, zajęła  Oryna Slastin (kl. VII). W kategorii chłopców młodszych 33 miejsce, w grupie 98  startujących na 1000 m., zajął Oskar Szczepanik (kl. VI) natomiast w kategorii chłopców starszych w biegu na 1500 m. 6 miejsce, w grupie 73 startujących, zajął Hubert Sońta (kl. VIII). Gratulujemy i zachęcamy wszystkich naszych uczniów do uprawiania biegów pamiętając, że „nieważne jak wolno robisz postępy- najważniejsze, że jesteś o krok dalej, niż ci, którzy siedzą w domu”. Bieganie natomiast, „to ten czas kiedy negatywne emocje znikają, a w ich miejsce pojawia się szczęście”.

•  Z WIZYTĄ W ZATORZE
          • Z WIZYTĄ W ZATORZE

• Hipokinezja, czyli niska aktywność fizyczna, to powszechny problem społeczny. Ruch jest niezbędny do zachowania równowagi psychosomatycznej. Jak zmobilizować uczniów, by od najmłodszych lat nie spędzali zbyt wiele czasu przed komputerem, telewizorem czy smartfonem w dłoni? Wirtualny świat jest zagrożeniem dla kondycji fizycznej, zdrowia psychicznego, emocji i kompetencji społecznych. Brak aktywności obok niezdrowej diety jest główną przyczyną otyłości i nadwagi, a problem ten z roku na rok wzrasta.  Zajęcia rekreacyjno-sportowe  to zdrowa i przyjemna forma, by urozmaicić życie młodego człowieka. W trosce o rozwój psycho-fizyczny, w poniedziałek 18.09.2023r. uczniowie klasy V, VI, VII i VIII mieli możliwość w aktywny sposób spędzić czas w Parku Rozrywki w Zatorze. Wspólna zabawa na powietrzu pozwoliła im zapomnieć o smartfonach i grach komputerowych. Rzeczywistość okazała się zdecydowanie fajniejsza niż świat wirtualny. Biegając od jednej atrakcji do kolejnej, nasi uczniowie pokonali sporą ilość kilometrów i nikt nie narzekał na zmęczenie i ból nóg. Największy Park Roller Coasterów dostarczył wiele niezapomnianych doznań i zrobił wrażenie na wszystkich. Zabawa w ENERGYLANDII okazała się świetnym sposobem na rozładowanie energii i pozbycie się stresu. W czasie wysiłku, w organizmach wyzwolone zostały endorfiny, które utrzymywały naszych uczniów w dobrym nastroju przez cały dzień.

• Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie 2

• Międzynarodowy Dzień Kropki (International Dot Day) to  święto kreatywności, dzień, w którym klasa 2 skupiła  się na rozwoju swoich talentów, pasji. Tego dnia uczniowie klasy 2 świętowanie rozpoczęli od zapoznania się z Vashti. Dzieci wysłuchały jej historii, a także obejrzały krótki filmik o tytułowej "Kropce". Potem brały udział w grze terenowej „Przygarnij kropka”. Rozmawiały na temat swoich pasji i zainteresowań.  Wykonały prace plastyczne , których bohaterem jest kropka. Układały kolorowe obrazy z klocków Korbo oraz rozwiązywały wiele zadań interaktywnych.  Zajęcia  te pomogły  im odkryć mocne strony i dały  im odwagę, aby o tym mówić  .

• UWAGA! aktualny rozkład jazdy autobusu szkolnego

• ROZKLAD JAZDY AUTOBUSÓW SZKOLNYCH
            KURSY POPOŁUDNIOWE)

KURS I

13.15 – odjazd spod szkoły
            KIERUNEK: ADAMÓWSWOLSZEWICE

13.48 – odjazd spod szkoły
            KIERUNEK: LEONÓW – MŁOSZÓW – STANISŁAWÓW – STUDZIANKI

14.15 – odjazd spod szkoły
            KIERUNEK: BRONISŁAWÓW – GOLESZE MAŁE – LUBIASZÓW – GOLESZE PARCELA

14.20 – odjazd spod szkoły
            KIERUNEK: ŻARNOWICA

KURS II

15.30 – odjazd spod szkoły
            KIERUNEK: ADAMÓW – SWOLSZEWICE – STANISŁAWÓW – STUDZIANKI
            GOLESZE MAŁE – ŻARNOWICA

• Akcja "Sprzątanie Świata"

• W dniu 15 września odbył się w naszej szkole  30 finał ogólnopolskiej Akcji Sprzątania Świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Sprzątanie świata łączy ludzi”. Moc akcji łączy nas z naturą i ze sobą nawzajem. Przedszkolaki i uczniowie wszystkich klas posprzątali teren wokół szkoły oraz  pobliski las . Poprzez takie akcje dzieci przyswajają  sobie  informacje na temat prawidłowej segregacji odpadów, wyrabiają nawyk dbania o otaczające nas środowisko naturalne i uświadamiają  sobie jak ważne jest minimalizowanie wytwarzania odpadów aby nie zanieczyszczać środowiska. Akcja była  doskonałą okazją do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu oraz nabycia praktycznego doświadczenia.

• BIEGAMY FAIR PLAY Z POLSKIM KOMITETEM OLIMPIJSKIM

•      W odpowiedzi na zaproszenie pani Katarzyny Niedźwiedzkiej , specjalistki Działu Kultury i Edukacji Olimpijskiej, łyżwiarki szybkiej - srebrnej (Soczi 2014) i brązowej (Vancouver 2010) medalistki olimpijskiej w wyścigu drużynowym, dwukrotnej olimpijki z Vancouver (2010) i Soczi (2014), Szkoła Podstawowa w Goleszach Dużych przyłączyła się w dniach 11-12 września do III edycji ogólnopolskiej akcji #BiegFairPlayPKOl 2023.Wrzesień to świetna pora roku do uprawiania atletyki lekkiej i  jak co roku większość zajęć wf nasi uczniowie realizują w terenie naturalnym. Tym razem w ramach akcji promującej wartości etyczne w sporcie oraz w życiu codziennym, zorganizowane zostały grupowe biegi terenowe. Ponadto,  w trakcie plenerowych zajęć wychowania fizycznego, nasi uczniowie pozyskiwali wiedzę z zakresu idei fair play – wartości, która powinna być nadrzędną nie tylko dla każdego sportowca.