• Mistrzostwa Gminne SZS w Piłce Nożnej

• W czwartek 27.04.2023r. na wolborskim boisku „ORLIK” odbyły się Gminne Mistrzostwa Szkolnych Związków Sportowych w Piłce Nożnej. W turnieju uczestniczyli również nasi uczniowie. W kategorii wiekowej 2008-2009 zespół chłopców zajął II miejsce, dziewczęta (jako jedyny zespół w tej kategorii) awansowały do rozgrywek powiatowych z miejsca I.
            W kategorii rocznika 2010 i < zespół chłopców zajął II miejsce, dziewczęta natomiast wywalczyły miejsce I i tym samym awansowały do rozgrywek na szczeblu powiatowym.
            Wszystkim naszym młodym sportowcom gratulujemy postawy, zdrowego uporu, hartu ducha, chęci zwycięstwa  i woli walki, bo przecież „Istotą igrzysk nie jest zwyciężyć, ale wziąć udział. Nie musisz wygrać, bylebyś walczył dobrze.“ — Pierre de Coubertin
            Dziewczęta:
            Rocznik 2008 - 2009
            Bogusławska Lena VII, Owczarek Wioletta VII, Andrych Martyna VIII, Połomska Julia VIII, Sójka Izabela VII
            Rocznik 2010
            Szychta Maja V, Kwapisz Adrianna V, Przybył Adrianna VI, Szychta Oliwia VI, Lech Martyna VI, Rajkowska Oliwia VI, Wrona Milena VI, Sójka Paulina VII.
            Chłopcy:
            Rocznik 2008 – 2009
            Owczarek Wiktor VIII,  Klewin Aleksander  VIII, Łaski Bartłomiej VIII, Żegota Oliwier VIII, Szymanowski Bartosz VIII, Tuchowski Bartosz VII, Mogieła Norbert VII, Sońta Hubert VII.
            Rocznik 2010
            Dziuban Franciszek V, Doroziński Patryk V, Sońta Dominik V, Pytel Nikodem VI, Skwarczyński Filip VI, Wrona Karol VI.

• MISTRZOSTWA POWIATOWE W PIŁCE KOSZYKOWEJ 3x3

• W środę 26.04.2004r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Wolborzu spotkały się najlepsze szkolne zespoły trójek koszykarskich z piotrkowskiego powiatu. Wśród nich znalazła się też reprezentacja naszej szkoły (rocznik 2008-2009). W trakcie dramatycznej walki zespół chłopców zajął V miejsce, dziewczęta wywalczyły miejsce IV.
            Naszym zawodnikom i zawodniczkom gratulujemy wysokiego poziomu umiejętności, zaangażowania, sportowego charakteru i woli walki.
            Zespół dziewcząt: Wyrębska Amelia, Połomska Julia, Bogusławska Lena, Owczarek Wioletta.
            Zespół chłopców:
             Klewin Aleksander,  Łaski Bartłomiej, Owczarek Wiktor,  Żegota Oliwier, Szymanowski Bartosz.

•  DZIEWCZĘTA I CHŁOPCY NA PODIUM - MISTRZOSTWA GMINNE W PIŁCE KOSZYKOWEJ 3x3
          • DZIEWCZĘTA I CHŁOPCY NA PODIUM - MISTRZOSTWA GMINNE W PIŁCE KOSZYKOWEJ 3x3

• „Najpewniejszym sposobem na uniknięcie porażki jest determinacja, by osiągnąć sukces.”  Richard B. Sheridan – tym razem to hasło zagrzewało do walki naszych zawodników podczas Mistrzostw Gminnych w Piłce Koszykowej 3x3 Dziewcząt i Chłopców. Piłka koszykowa 3×3 to dyscyplina sportu drużynowego (sport olimpijski), odmiana klasycznej koszykówki, w której dwie trzyosobowe drużyny grają przeciwko sobie próbując zdobyć jak największą liczbę punktów wrzucając piłkę do jednego kosza.  Próbując po raz pierwszy swych sił w tej dyscyplinie, nasze oba koszykarskie zespoły (rocznik 2008 – 2009) zajęły pierwsze miejsca, pokazując przede wszystkim wysoki poziom umiejętności, wielkie zaangażowanie, sportowy charakter oraz wolę walki.
            Turniej odbył się w poniedziałek 17.04.2023r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej w Wolborzu.
            Zespół dziewcząt: Wyrębska Amelia, Połomska Julia, Bogusławska Lena, Owczarek Wioletta.
            Zespół chłopców: Klewin Aleksander,  Łaski Bartłomiej, Owczarek Wiktor,  Żegota Oliwier, Szymanowski Bartosz.

• Dzień bez plecaka

• Po primaaprilisowym weekendzie  zgodnie ze zwyczajem  odbył się  w naszej szkole Dzień bez plecaka. Pomysłowość dzieci nie miała granic. Okazuje się że, żeby przynieść podręczniki do szkoły plecak wcale nie jest potrzebny.

• Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci w naszej szkole.

• Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci został ustanowiony, aby promować piękną literaturę i grafikę dla młodego czytelnika. Obchodzony jest 2 kwietnia, w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena. Święto uchwalono w 1967 roku przez Międzynarodową Izbę ds. Książek dla Młodych Ludzi. Z tej okazji koło teatralne przygotowało dla klasy 1 i 0 przedstawienie  pt. „W krainie bajek”. Uczniowie klasy 6  w bardzo atrakcyjny sposób przedstawili przygody postaci  z najciekawszych  polskich bajek : krasnala Hałabały, misia Uszatka, zajączka Szaraka, Wróbelka Elemelka. Dzieci zostały zachęcone do przeczytania tych lektur. Z chęcią wybrały się do szkolnej biblioteki. Gratulujemy młodym aktorom pięknego występu.

• Turniej badmintona

• W sobotę 1 kwietnia  po raz pierwszy odbył się w naszej szkole turniej badmintona dla dzieci i młodzieży oraz par mieszanych: rodzic plus dziecko, zorganizowany przez KLUB SPORTOWY GOLESZE. Ogromne brawa dla organizatorów za inicjatywę oraz dla uczestników za humor, zapał i chęci . Gratulujemy najlepszym:  Olkowi Klewinowi zajęcia 1 miejsca, Wiktorowi Andrzejewskiemu z klubu sportowego RUCH w Piotrkowie Tryb. zajęcia 2 miejsca i Piotrkowi Składowskiemu zajęcia miejsca 3.
            Brawa dla par młodszych: niepokonanych: Zuzi i Piotrka Składowskich oraz depczących im po piętach: drugoklasistki Kingi Łaskiej z tatą i Oskara Zaremby ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Wolborzu z mamą.
            Wielkie  ukłony w stronę par starszych, wśród których brylowali reprezentanci Klubu RUCH Piotrków Tryb.: Tomek Świtała i Łukasz Stonoga,  Wiktor i Zbyszek Andrzejewscy oraz Jarek i Wojtek Moraczewscy.
            Wiele radości przysporzyli nam i inni: Agatka Rój, Bartek Szymanowski i Jego siostra Wiktoria, Franek Dziuban i Oliwier Żegota oraz Super Ekipa: Mateusz, Hubert, Maks i Alex - jesteście extra, i... skądinąd wiadomo (podsłuchaliśmy!!), że klub ma na Was chrapkę
            Do dzieła więc !