• Klasy 1-3 z wizytą w teatrze

• Klasy młodsze wybrały się 15 grudnia do Powiatowego Centrum Animacji Społecznej w Tomaszowie Mazowieckim na spektakl teatralny pt. "Piotruś Pan" . Przy dobrej muzyce i ciekawej akcji wszyscy świetnie się bawili.

• Kartki świąteczne w przedszkolu

• Tradycja wysyłania sobie życzeń świątecznych jest zakorzeniona w naszej kulturze od dawna. Jednak z roku na rok coraz mniej osób decyduje się na wysłanie tradycyjnej kartki świątecznej, na rzecz wiadomości SMS, e-mail lub postu na portalach społecznościowych. Dzisiejsze zajęcia miały na celu, nie tylko poznanie przez dzieci kolejnego zwyczaju, związanego ze Świętami Bożego Narodzenia ale również przywrócenie go do łask. Samodzielnie wykonana przez dziecko kartka świąteczna będzie nie tylko miłą niespodzianką dla bliskich osób ale również piękną pamiątką. Dziękuję mamom, które w tym przedświątecznym okresie znalazły czas i aktywnie, wraz z dziećmi z grupy "Tygryski", włączyły się w artystyczną pracę, której efekty prezentują się na zdjęciach.

• Przedszkolaki pieką pierniki

• Zgodnie z przedświąteczną tradycją, dzieci z grupy "Biedronki", pod opieką pań i pod kierunkiem gościa p. Anety Jedynasty, jednej z naszych mam, zrobiły pyszne, zdrowe, świąteczne pierniczki. Pani A. Jedynasty jest zwolenniczką i propagatorką zdrowego żywienia, tak więc wypieczone przez maluchy pierniczki były w zdrowszej odsłonie. Dziękujemy p. Anecie za wspaniałe, ciekawe zajęcia oraz propagowanie właściwych nawyków żywieniowych. A "Tygryski" dziękują "Biedronkom" za poczęstunek, bo przy wpadającym do nas smacznym zapachu, burczało nam w brzuszkach i ślinka ciekła

• Gminne zawody w piłce siatkowej

• W czwartek 8 grudnia 2022 r. dziewczęta i chłopcy reprezentowali naszą szkołę w Gminnych Zawodach w Piłce Siatkowej (rocznik 2010 i młodsi). Do turnieju, odbywającego się w  hali sportowej  wolborskiej podstawówki, zgłosiło się sześć  drużyn  z terenu gminy Wolbórz – trzy zespoły damskie i trzy zespoły męskie. Mecze rozegrano  w składach czteroosobowych (x2) w systemie „każdy z każdym”, a rywalizacja toczyła się do dwóch wygranych setów.
            Szkoły  walczyły o miano najlepszych – nasza, po zaciętej walce, zajęła I miejsce w kategorii dziewcząt oraz II miejsce w kategorii chłopców.
            Skład zespołu dziewcząt:
            kl. VII – Paulina Sójka,
            kl. VI – Martyna Lech, Oliwia Szychta, Oliwia Rajkowska, Milena Wrona,
            kl. V – Adrianna Kwapisz, Lena Sobala, Maja Szychta, Sophia Walak.
            Skład zespołu chłopców:
            kl. VI – Nikodem Pytel, Filip Skwarczyński, Karol Wrona,
            kl. V – Franciszek Dziuban, Oskar Morawiecki, Oskar Szczepanik, Dominik Sońta, Tomasz Serwa, Patryk Doroziński.

• Warsztaty fotograficzne

• Z inicjatywy uczniowskiego Klubu Foto_Elita odbyły się w naszej szkole warsztaty fotograficzne dla uczniów klas 7 i 8. Zajęcia poprowadził znany pasjonat tej sztuki p. Krzysztof Ostalak. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali wykładu na temat technik robienia zdjęć oraz obejrzeli autorską galerię fotografii zrobionych na terenie gminy Wolbórz. Od naszego gościa otrzymaliśmy piękny album "101 gatunków ptaków Doliny Wolbórki", który zostanie przekazany do biblioteki szkolnej. Dziękujemy p. Krzysztofowi Ostalakowi za bezinteresowne wspieranie zainteresowań uczniów naszej szkoły.

• Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej

• We wtorek 6 grudnia 2022 roku w sali sportowej naszej szkoły odbył się Mikołajkowy Turniej Piłki Siatkowej. Mikołajki to idealna okazja, by zrobić komuś niespodziankę! Taką właśnie świąteczno-sportową niespodziankę, dla całej społeczności szkolnej, przygotowała  grupa uczniów – miłośników siatkówki. W świątecznej atmosferze braliśmy udział w grze oraz czynnym kibicowaniu – była to fantastyczna zabawa!
            Turniej rozegrano w systemie „każdy z każdym”. Wzięły w nim udział następujące reprezentacje:
            I miejsce - Klub Sportowy GOLESZE, II miejsce - przedstawiciele Nadleśnictwa Piotrków – Lasy Państwowe z siedzibą w Łęcznie, III miejsce -  Szkoła Podstawowa im. S. Żeromskiego w Goleszach Dużych, IV miejsce - przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim.
            Zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy i podziękowania.
            Organizatorzy składają serdeczne gratulacje wszystkim zawodnikom!

• Spotkanie z Filharmonią

• W mikołajkowy dzień mieliśmy również spotkanie z "Filharmonią". Tym razem tytuł przewodni to " Pokój ludziom dobrej woli". Spotkanie miało charakter wprowadzenia w okres Świąt Bożego Narodzenia. Zaprezentowane były kolędy, które nuciliśmy wspólnie z artystami.

• Mikołajki w przedszkolu

• Dziś emocji było co niemiara. Bardzo wesoły, mikołajkowy dzień. Odwiedził dzieci z przedszkola długo wyczekiwany wspaniały gość z dalekiej Północy- Św. Mikołaj. Oczywiście przyniósł prezenty. Przedszkolaki przywitały go przygotowanymi wcześniej piosenkami. Jak co roku zawitali  również Mikołaje z Grupy Motocyklowej z Wolborza. Radość dzieci – bezcenna.

• Podziękowania dla rodziców

• Klasa III wraz z wychowawczynią serdecznie dziękują rodzicom  za pomoc w przygotowaniu i udekorowaniu sali w związku z dniem lektury w naszej szkole-Harry Potter. Dla nas nauczycieli taka współpraca i wspieranie szkolnych inicjatyw jest cenną wartością, za którą jeszcze raz pięknie dzìękujemy.