• Kiermasz Bożonarodzeniowy

• Podczas szkolnych Jasełek samorząd szkolny  zorganizował kiermasz świątecznych ozdób. Były tak piękne, że wszystkie zostały sprzedane.

• Jasełkowa Dobranocka

• Coraz bliżej Boże Narodzenie. Uczniowie naszej szkoły z  klas 2, 3 , 4 i 6  wystawili piękne przedstawienie jasełkowe.  Występy dzieci podziwiało wielu gości, wśród których byli:  Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza , Zbigniew Klewin – Przewodniczący Rady Gminy ,  radni , sołtysi,  przewodniczący KGW i OSP działających na naszym terenie , rodzice oraz wszyscy uczniowie. Dziękujemy za piękny występ.

• Gminna Wigilia Kół Gospodyń Wiejskich

• Koło Gospodyń Wiejskich w Goleszach Dużych poprosiło nas o przygotowanie Jasełek na Gminną Wigilię Kół Gospodyń . Dzieci z klasy 2, 3 i 6 recytowały wiersze oraz śpiewały kolędy i pastorałki. W ten sposób wprowadziły gości w nastrój Świąt Bożego Narodzenia.To był wspaniały świąteczny wieczór . Podziękowania dla KGW Golesze Duże za zaproszenie.

• Kolejny sukces naszych siatkarek

• Piątek 15 grudnia 2023r. to kolejny dzień z sukcesem naszych siatkarek (rocznik 2011 i młodsze). Podczas Powiatowych Mistrzostw Szkolnych Związków Sportowych w Piłce Siatkowej w Moszczenicy wywalczyły one II miejsce, wchodząc na podium wśród najlepszych zawodniczek w powiecie piotrkowskim.
            Skład zespołu:
            Justyna Amelia (IV), Szkopińska Gabriela (V), Szymanowska Wiktoria (V), Wasilewska Kornelia (V), Kiszczak Emilia (VI), Kwapisz Adrianna (VI), Sobala Lena (VI), Szychta Maja (VI), Wach Joanna (VI), Walak Sophia (VI), Zając Zuzanna (VI).
            Naszym zawodniczkom gratulujemy woli walki, wytrwałości, determinacji i odwagi, bo przecież „ten, kto nie jest wystarczająco odważny, by podjąć ryzyko, niczego nie osiągnie”. cyt. Muhammad Ali

• Gminne Mistrzostwa Dziewcząt i Chłopców w Piłce Siatkowej

• W czwartek 14.12.2023r. uczestniczyliśmy w Gminnych Zawodach SZS w Piłce Siatkowej Dziewcząt i Chłopców, organizowanych w wolborskiej hali sportowej. Kolejny już raz nasi uczniowie przekonali się, że nie warto poddawać się tylko dlatego, że jest trudno. W trakcie rywalizacji zespół chłopców zajął II miejsce, dziewczęta wywalczyły natomiast miejsce I i awans do rozgrywek powiatowych.
            Skład zespołu chłopców:
            Andrych Mateusz, Połomski Adam, Walak Alex, Wrona Kacper, Sońta Dominik, Serwa Tomasz, Szczepanik Oskar, Serwik Norbert, Doroziński Patryk.
            Skład zespołu dziewcząt:
            Justyna Amelia, Szkopińska Gabriela, Szymanowska Wiktoria, Wasilewska Kornelia, Kiszczak Emilia, Kwapisz Adrianna, Sobala Lena, Szychta Maja, Wach Joanna, Walak Sophia, Zając Zuzanna.

• UCZNIOWIE Z GOLESZ W „ZŁOTEJ DZIESIĄTCE” SZS POWIATU PIOTRKOWSKIEGO

•  „Zwycięstwo jest rzeczą ważną, lecz najważniejszy jest udział w walce” cyt. Dave Weinbaum.

We wtorek 12 grudnia w budynku Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się uroczyste podsumowanie minionego szkolnego roku sportowego. W grupie najlepszych szkół z powiatu piotrkowskiego znalazła się także nasza szkoła, zajmując VII miejsce w klasyfikacji generalnej w ramach sportowej rywalizacji dzieci i młodzieży Szkolnego Związku Sportowego Powiatu Piotrkowskiego za rok szkolny 2022/23 w kategorii IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ. Wręczenia pucharu i nagrody dokonał Starosta Powiatu Piotrkowskiego Piotr Wojtysiak, Przewodniczący Rady Powiatu w Piotrkowie Trybunalskim Bernard Matyszewski, Wiceprzewodniczący Michał Szymański oraz Radna Dorota Jankowska.

• Mała książka, wielki człowiek

• To Program Narodowego Instytutu Książki przygotowany z myślą o dzieciach rozpoczynających edukację w szkole podstawowej i stawiających pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej dla uczniów książki pierwszoklasiści mają możliwość kształcenia umiejętności rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czytania przy wsparciu najbliższych. W ramach akcji każdy uczeń 1 klasy otrzymał pakiet książek ufundowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

• Mikołajki - cudowny czas !

• Dnia 6.12.2023r. do naszej szkoły i przedszkola zawitał święty Mikołaj. Atrakcjom nie było końca , ponieważ przedszkolaki przywitały go występami o charakterze muzyczno -ruchowym. Dziękujemy wszystkim gościom za przybycie, a uczniom i przedszkolakom za obecność.

• Mikołajkowe pieczenie pierniczków

• Spotkanie na Olimpie

• W ramach  tradycyjnych Andrzejek odbył się w naszej szkole dzień z lekturą. Tym razem królowały „ Mity Greckie” czyli  legendy, podania i opowiadania, stanowiące  połączenie wątków fantastycznych z elementami prawdy historycznej . Cala szkoła udekorowana została w stylu greckim. Na korytarzu roiło się od bogów i bogiń. Dzień rozpoczął się od Olimpiady na Olimpie. Uczniowie rywalizowali w różnych dyscyplinach sportowych. Odbył się też  konkurs plastyczny „Gdybym był Zeusem” oraz  quiz dotyczący  przeczytanych Mitów. Tradycyjnie w bibliotece uczniowie mogli sobie powróżyć co czeka ich w niedalekiej przyszłości. Dzień zakończył się dyskoteką na Olimpie. Bardzo lubimy takie dni.