• Aktywni Błękitni –Szkoła Przyjazna Wodzie 2021/22

• Dnia 18 maja uczniowie klas 1-3 w ramach projektu edukacyjnego Aktywni Błękitni –Szkoła Przyjazna Wodzie 2021/22 wzięli udział w pogadance na temat bezpieczeństwa na wodzie oraz pokazie sprzętu ratownictwa pożarniczego i wodnego, przeprowadzonego przez strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubiaszowie. Uczniowie poprzez zabawę   zdobyli wiele informacji na temat bezpiecznego odpoczynku i korzystania z zasobów wodnych. Zajęcia przeprowadził druh Józef Dubilas. Dziękujemy druhom z OSP Lubiaszów  za bardzo ciekawą lekcję.

• Nasz głos się liczy!

• We wtorek, 18 maja przedstawiciele samorządu uczniowskiego Szkoły Podstawowej w Goleszach Dużych wzięli udział w Ogólnopolskich konsultacjach nowego przedmiotu szkolnego „Biznes i Zarządzanie”. Spotkanie w formie zdalnej składało się z dwóch etapów: panelu głównego oraz pracy w grupach. W części pierwszej z uczniami spotkał się m.in. Minister Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek, Pełnomocnik Rządu ds. Polityki Młodzieżowej Piotr Mazurek oraz Antoni Rytel wicedyrektor Programu GovTech Polska. W części drugiej młodzież pracowała w zespołach nad pomysłami, które dostosowałyby program nowego przedmiotu „Biznes i Zarządzanie” do potrzeb i oczekiwań obecnych oraz przyszłych uczniów. Propozycje naszych uczniów były wysoko punktowane przez innych uczestników konsultacji.

• Mistrzostwa Gminne w Piłce Nożnej

• W dniu 06.05.2022 na boisku „Orlik” w Wolborzu rozegrane zostały Mistrzostwa Gminne w Piłce Nożnej (młodsze roczniki). Biorąc udział w zmaganiach trzecie miejsce zajęli chłopcy, dziewczęta natomiast (jako jedyna drużyna żeńska) bez walki zajęły miejsce pierwsze.
            Skład drużyn reprezentujących naszą szkołę:
            DZIEWCZĘTA –  Połomska Julia, Andrych Martyna, Bogusławska Lena, Rajkowska Oliwia, Szychta Oliwia, Przybył Adriana, Lech Martyna.
            CHŁOPCY – Owczarek Wiktor,  Wójcik Jan, Mogieła Norbert, Składowski Piotr, Sońta Hubert, Szczepanik Jakub, Tuchowski Adrian, Wlazło Patryk, Kosianenko Olexander, Mekelyta Dmytro.

• Mistrzostwa Gminne w Piłce Nożnej

• W dniu 04.05.2022 na boisku „Orlik” w Wolborzu rozegrane zostały Mistrzostwa Gminne w Piłce Nożnej.
            Zespół chłopców  zajął III miejsce, dziewczęta wywalczyły miejsce II.
            Skład drużyn reprezentujących naszą szkołę:
            DZIEWCZĘTA –  Jaśkowska Anna, Łaska Maja, Krawczyk Nelly, Aleksandra Andrych, Gajda Magdalena, Składowska Zuzanna,  Mekelyta Luda.
            CHŁOPCY – Koch Kacper, Chodakowski Norbert, Wiernicki Maksymilian, Klewin Aleksander, Żegota Oliwier, Łaski Bartłomiej, Szymanowski Bartosz.

Gratulujemy!

•  Święto Konstytucji 3 Maja
          • Święto Konstytucji 3 Maja

• Poczet sztandarowy naszej szkoły wziął udział w gminnych obchodach rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Tradycyjnie kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego złożyli przewodnicząca i zastępca samorządu uczniowskiego.