• Nagradzamy najlepszych !

• W ostatni dzień przed feriami uczniowie z najwyższą średnią w szkole oraz zwycięzcy różnych konkursów i zawodów sportowych otrzymali nagrody oraz dyplomy. Gratulujemy utalentowanej młodzieży!

• Powiatowy Przegląd Kolęd i Pastorałek

• W styczniu wzięliśmy udział w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w Moszczenicy. Uczennice klasy I  Nikola Daroch   i Elena Fus zaśpiewały  pastorałkę "Kolęda na niebie" i  " Kołysankę dla Pana" a Oliwia Węglarska z klasy II "Śliczną gwiazdkę". Solistki zaprezentowały wysoki poziom wokalny. Elena Fus zdobyła wyróżnienie. Gratulujemy młodym talentom.

• Z wizytą w Polskim Komitecie Olimpijskim

•            Nowy Rok 2023 uczniowie klasy V, VI i VII rozpoczęli olimpijską przygodą.
            W nagrodę za zaangażowanie w działalność sportową w naszej szkole, we wtorek 3 stycznia uczestniczyli w zajęciach Szkolnej Akademii Olimpijskiej - autorskim programie edukacji olimpijskiej dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych, realizowanym w postaci zajęć stacjonarnych w budynku Centrum Olimpijskiego w Warszawie  – sercu polskiego ruchu olimpijskiego, skąd sportowcy wyruszają na igrzyska olimpijskie. „Spotkanie z olimpijczykiem” poprowadziła wybitna postać polskiego sportu, pani Katarzyna Niedźwiedzka - dwukrotna medalistka olimpijska w łyżwiarstwie szybkim (Vancouver 2010 i Soczi 2014). Podczas  niecodziennej lekcji wychowania fizycznego nasi uczniowie wysłuchali opowieści o pasji do sportu, drodze do realizacji marzeń, wyrzeczeniach, pokonywaniu własnych słabości i wieloletniej pracy, bez których nie byłoby możliwe osiągnięcie sportowego, a zarazem życiowego sukcesu. Ponadto dowiedzieli się, że:

• igrzyska olimpijskie to nie tylko bicie rekordów, ale szkoła charakteru, gdzie rodzą się wielcy bohaterowie;
            •  opowieść o igrzyskach olimpijskich pełna jest symboli i ciekawostek; to emocjonująca podróż w czasie i przestrzeni;
            • uprawianie sportu przynosi nam dużo korzyści – zdrowie, radość, większe poczucie własnej wartości, lepsze relacje z innymi;
            • sport ma swoje zasady, które sprawdzą się także w codziennym życiu: w szkole,
              w domu i na podwórku;
            •  warto stawiać sobie nowe wyzwania i podążać za marzeniami.

Podczas wizyty w Centrum Olimpijskim, młodzi sportowcy zwiedzili także Muzeum Sportu i Turystyki - jedną z najstarszych placówek muzealnych o profilu sportowym na świecie. W swoich zbiorach, liczących blisko 60 tysięcy eksponatów, posiada m.in.: wyjątkową kolekcję medali i pochodni olimpijskich, kajak Karola Wojtyły, późniejszego papieża Jana Pawła II, najmniejszą książkę olimpijską w historii czy unikalne w skali światowej pamiątki z 1940 roku po Konspiracyjnych Międzynarodowych Jenieckich Igrzyskach Olimpijskich w stalagu XIIIA Langwasser pod Norymbergą.