• Europejski Dzień Sportu Szkolnego – 30 września

• W ostatni piątek września, już po raz ósmy, szkoły z całej Europy, a także kilku krajów Ameryki Południowej, Afryki i Azji  obchodziły Europejski Dzień Sportu Szkolnego (ESSD - European School Sport Day). ESSD to międzynarodowe święto ruchu, będące częścią Europejskiego Tygodnia Sportu – kampanii realizowanej pod hasłem #BeActive (bądź aktywny).  Ideą akcji jest celebracja i promocja aktywności fizycznej wśród uczniów i to, by ta aktywność towarzyszyła im każdego dnia! Nasza szkoła już po raz drugi uczestniczyła w tym wydarzeniu. Tego dnia wszyscy uczniowie i nauczyciele wykazali się wielką aktywnością ruchową, biorąc udział w międzyklasowym turnieju w piłce siatkowej oraz ćwicząc w rytm muzyki. Najlepszy zespół siatkarzy zmierzył się z zespołem rodziców reprezentujących KS Golesze. Najmłodsi uczniowie próbowali swoich sił w grach i zabawach sportowych. Emocjom nie było końca. Bardzo lubimy takie dni!

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

• Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych świąt , które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W naszej szkole również obchodzono to święto . W tym roku, w klasie 4 lekturę Joanny Olech  "Szkoła na" zaprezentowały uczennice z kl.5: Emilka Kiszczak i Zuzia Zając.

• Współdecydujemy o naszej szkole - mamy nowy samorząd uczniowski

• 23 września wraz z Centrum Edukacji Obywatelskiej przeprowadziliśmy w szkole demokratyczne wybory. W tym dniu uczniowie wybierali swoich przedstawicieli do samorządu uczniowskiego, opiekuna samorządu oraz Rzecznika Praw Ucznia. Frekwencja wyniosła 79,3%. Nad przebiegiem wyborów czuwała komisja, która po zliczeniu głosów ogłosiła wyniki:
            Przewodnicząca szkoły Amelia Wyrębska z kl. 8,
            Zastępca Aleksander Klewin z kl. 8,
            Sekretarz Lena Bogusławska z kl. 7.
            Pozostali kandydaci wejdą w skład zespołów zadaniowych, które powołane zostaną na pierwszym spotkaniu nowego zarządu SU.
            Opiekun samorządu uczniowskiego p. Agata Jaworska
            Rzecznik Praw Ucznia p. Arleta Klatka
            Gratulujemy!

• Akcja Sprzątanie Świata 2022

• Tym razem akcja przebiegała pod hasłem „Wszystkie śmieci są nasze”. W jej ramach uczniowie naszej szkoły posprzątali  tereny wokół szkoły oraz pobliskiego lasu. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu dzieciaków  nazbieraliśmy wiele worków pełnych odpadów. Chcemy przypomnieć : wszystkie decyzje, jakie podejmuje każdy z nas mają wpływ na środowisko! Tak więc: POMÓŻMY ZIEMI!

• Międzynarodowy Dzień Kropki – 15 września

• Tego dnia uczniowie z klasy 1 mieli okazję odkryć swoje  talenty, poznać swoje mocne strony, pobudzić wyobraźnię i wspólnie się pobawić. Obchody International Dot Day to wspaniały czas do porozmawiania z dziećmi na temat ich talentów i zaprezentowania ich światu, bo każdy z nas ma w sobie jakiś ukryty talent. Do zajęć wykorzystaliśmy  klocki KORBO, które zostały zakupione z programu Laboratoria Przyszłości.

• Laboratoria Przyszłości

• Od tego roku szkolnego nasza szkoła bierze udział w programie LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI. Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Jego misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Wsparcie finansowe przeznaczone zostało na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i krytycznego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie  w życiu codziennym. Zakupiony sprzęt uatrakcyjni od września zajęcia szkolne, pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych oraz kół zainteresowań m.in robotyki.

• Najmłodsi uczą się demokracji

• W czasie, gdy wśród starszych uczniów trwa kampania wyborcza do samorządu szkolnego, uczniowie klasy 1 i 2 wzięli udział zajęciach, które wprowadziły ich w świat demokracji. Klasa 1 zorganizowała wybory klasowe i rozmawiała o samorządzie, jego zadaniach i roli w szkole. W klasie 2 dyskutowali na temat "Co lubisz w swojej klasie/szkole?" Swoje opinie wyrazili za pomocą prac plastycznych. Przed nimi kolejne ważne decyzje - wybory do samorządu uczniowskiego. Mamy nadzieję, że spiszą się na medal.

• Kampania Samorządy mają głos 2022

• Wraz z Centrum Edukacji Europejskiej organizujemy wybory do władz samorządu uczniowskiego.
            Nasi kandydaci:
            Lena Bogusławska kl. 7
            Aleksander  Klewin kl.8
            Nikola Kłodawska kl. 5
            Adriana Przybył kl. 6
            Oliwia Szychta kl. 6
            Bartosz Szymanowski kl. 8
            Amelia Wyrębska kl. 8
            Oliwier Żegota kl. 8

Nad prawidłowym przebiegiem wyborów, które odbędą się już 23 września czuwała będzie komisja w składzie:
            przewodniczący - Bartłomiej Łaski kl. 8
            zastępca - Oliwia Rajkowska kl. 6
            członkowie: Emilia Kiszczak kl. 5
            Hubert Kugiel kl. 4
            Mężem zaufania została Wioletta Owczarek z kl. 7
            Trzymamy kciuki za wszystkich kandydatów.