• VI Konkurs Piosenki Przedszkolnej

• W Przedszkolu Samorządowym w Wolborzu odbył się VI Konkurs Piosenki Przedszkolnej. Tym razem dzieci zaprezentowały piosenki o treści patriotycznej. Pierwsze takie występy, po pandemii i długiej przerwie w występach przed publicznością, obfitowały olbrzymią tremą. Nasze przedszkole reprezentowały Adrianna Duda i Neli Bogusławska. Gratuluję dziewczynkom i ich rodzicom podjęcia trudu w wyuczenia się piosenek . Dziewczynki dostały dyplomy za udział w konkursie. I jak się mówi "pierwsze koty za płoty" , kolejne występy będą już coraz odważniejsze.

• Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej

• Dnia 27.10.22 w hali sportowej w Wolborzu odbyły się Mistrzostwa Gminy w Piłce Ręcznej.
            W trakcie zmagań zespół chłopców zajął II miejsce. Dziewczęta zajęły również II miejsce.
            Skład zespołów:
            VI - Przybył Adriana, Rajkowska Oliwia, Lech Martyna, Szychta Oliwia, Wrona Milena.
            VI - Pytel Nikodem, Wrona Karol, Skwarczyński Filip.
            V - Kwapisz Adrianna, Walak Sophia, Wach Joanna, Szychta Maja.
            V - Doroziński Patryk, Sońta Dominik, Szczepanik Oskar, Serwa Tomasz, Dziuban Franciszek, Serwik Norbert.
            Gratulujemy !

• Posprzątajmy zapomniany cmentarz!

• Od kilku lat, z inicjatywy samorządu uczniowskiego, tuż przed dniem Wszystkich Świętych uczniowie porządkują groby na cmentarzu ewangelicko-augsburskim w Lubiaszowie. W tym roku teren nekropolii posprzątała kl. 7. Uczniowie wzięli udział w żywej lekcji historii - wysłuchali opowieści o przedwojennych osadnikach i wielokulturowości mieszkańców pobliskich wsi. Zapalone na mogiłach znicze przypomniały wszystkim o konieczności posprzątania mogił swoich bliskich.

• Dzień Edukacji Narodowej

• Czy praca nauczyciela jest łatwa? O tym mogli przekonać się czlonkowie samorządu uczniowskiego, którzy poprowadzili zajęcia dydaktyczne za swoich nauczycieli. Panią A. Gliszczyńską zastąpił Bartosz Szymanowski, p. M. Stasiołek - Lena Bogusławska, p. L. Gonciarz - Oliwia Szychta, p. J. Łukasińską - Nikola Kłodawska, p. B. Jasnowską - Olek Klewin, p. P. Pawlikowskiego - Ada Przybył, p. P. Trędę - Amelka Wyrębska, p. G. Włocha - Oliwier Żegota Lekko nie było, ale za to bardzo przyjemnie.

• Zdrowie na talerzu!

• "Zdrowie na talerzu"- warzywna surówka. Dziś, z wielkim zaangażowaniem przedszkolaki uczyły się wykonywać smaczną, zdrową surówkę. Była tak smaczna, że z ochotą jadły z talerza naturalne witaminki. Teraz będą zdrowi jak rzepy.

• Spotkanie z policjantem w przedszkolu

• W związku z tematem tygodnia "Bezpieczni na drodze" w naszym przedszkolu zorganizowane zostało spotkanie z funkcjonariuszami Policji z Komendy w Wolborzu. Dzielnicowy asp. Łukasz Pirek przypomniał dzieciom zasady zachowania się na drodze, sposób zachowania się przy spotkaniu z agresywnym psem, oraz sposób w jaki wzywamy pomoc z numeru 112.

• Dzień Chłopaka w przedszkolu

• "WESOŁO I ZDROWO" pod takim hasłem przebiegał tegoroczny Dzień Chłopca w oddziałach przedszkolnych. Były tańce, tradycyjne golenie "małych bródek", zabawa z sokiem z cytryny na "kwaśny uśmiech". Dużym powodzeniem cieszyły się samodzielnie wykonane owocowe szaszłyki. Chłopcy w dniu swojego święta zostali obdarowani drobnymi upominkami.

• Dzień Przedszkolaka- 20 września

• Po wakacyjnej przerwie wróciliśmy do naszych przedszkolnych sal. Młodsi stali się starszymi, przybyło trochę nowych twarzy. Okres adaptacyjny minął, wszyscy się poznaliśmy i nauczyliśmy się wspólnie bawić. 20 września zorganizowana została impreza przedszkolna z okazji DNIA PRZEDSZKOLAKA. Przy zabawach ruchowych, pląsach i w rytm muzyki pop, wspaniale się wszyscy bawiliśmy. Uśmiech nie znikał z naszych twarzy. A do tego była jeszcze słodka niespodzianka.

• Nocna przygoda w bibliotece

•  Noc pełną niespodzianek przeżyli uczniowie kl. 4, włączając się w ogólnopolską akcję Noc Bibliotek. Był pyszny tort z okazji Dnia Chłopaka oraz zabawa w detektywów. Poszukiwano porwanego Kubusia Puchatka. Idąc śladem wskazówek zostawionych przez porywaczy uczniowie musieli wykonać wiele zadań, m.in. rozwiązać łamigłówki, ułożyć puzzle, wykazać się wiedzą matematyczną i konstruktorską oraz znajomością działów księgozbiorów. Samodzielnie wykonana kolacja smakowała jak nigdy, zwłaszcza że poprzedził ją Just Dance. Czas oczekiwania na film detektywistyczny umiliła wojna na poduchy. Noc bibliotek trwała do rana. Podziękowania dla p. Edyty Szymanowskiej za pomoc w organizacji Nocy Bibliotek 2022 dla uczniów kl. 4